نمایش پست تنها
قدیمی 07-24-2019, 10:49 PM   #4
صادق

تشکرها: 5,549
در 2,204 پست 10,156 بار تشکر شده
Points: 24,156, Level: 94 Points: 24,156, Level: 94 Points: 24,156, Level: 94
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض پاسخ : ایرانی‌ها به کردستان عراق می‌روند تا کارگری کنند

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
خبرگزاری فرانسه در گزارشی نوشته که کردستان عراق، میزبان موج گسترده‌ای از کارگران ایرانی است.
بیش‌تر این ایرانی‌ها در کارگاه‌های «ساخت‌و ساز» کردستان عراق مشغول می‌شوند.
یکی‌دو کارگران ایرانی در کردستان عراق به این خبرگزاری گفته‌اند: «با حقوق یک‌روز در ایران تنها می‌توانند یک مرغ بخرند و این کفاف خانواده‌‌شان را نمی‌دهد.»بنابر این گزارش دست‌مزد روزانه هر کارگر در اربیل بین ۲۵تا۳۰هزار دینار عراقی، حدود ۲۵دلار(تقریبا ۳۰۰هزارتومان) و سه‌برابر دستمزدشان در ایران است.
در میان کارگران ایرانی، دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها نیز حضور دارند که به‌سبب ناامیدی از یافتن کار در ایران، در کردستان عراق کارگری می‌کنند.
بیش‌تر کارگران ایرانی با ویزای یک‌ماهه گردش‌گری به کردستان عراق می‌روند و پس‌از ۲۸روز به خانه بازمی‌گردند و پس از یک هفته استراحت این چرخه تکرار می‌شود.
اتاق‌های محل سکونت این کارگران ۹متری است و چهار کارگر در هر اتاق ساکن می‌شوند و هریک برای آب، برق و تخت، شبی سه‌دلار می‌پردازند.کارفرماهای کرد عراقی گفته‌اند کارگران ایرانی به اندازه مردم کردستان عراق هزینه می‌کنند و با مهندسان و مالک‌های پروژه رابطه بهتری دارند.
منبع
این را بگذارید در کنار این خبر: موج خروج افغان‌ها از ایران
حالا سوال اینجا است: کسانی که با یک جمله مجری الجزیره گرمی شان می شود و از عزت ایران سخن می گویند، در این باره چه نظری دارند؟
1ول - در باره عزتمندی ایران فقط مجری الجزیره نیست همین اخیرا معاون رییس پلیس دبی هم از عزتمندی ایران گفته اند لینک
و البته گفته های دیگری هم وجود دارد .
لینک
و این فقط یکی دو گفته همین دو سه روز اخیر است .
دوم - کسانی که از اخبار عزتمندی ایران گرمی شان میشود هیچگاه وجود مشکلات داخلی را انکار نکرده اند .
فقط میگویند فرق است بین دیدن یک مشکل و تلاش برای حل آن و یا دیدن و احیانا بزرگنمایی یک مشکل و استفاده از آن در جهت خود تحقیری و حرکت در جهت جنگ روانی آمریکا!
آنها معتقدند با اصلاح قوانین داخلی و اجرای قانون بسیاری از مشکلات قابل حل است .
آنها میگویند کسانی که در داخل حکومت سعی بر نشان دادن ناکارایی حکومت میکنند و راهکار را در دوستی با کدخدا میدانند همان کسانی هستند که عامل نسبت زیادی از مشکلات امروز هستند .
آنها میگویند البته مقداری از مشکلات که ناشی از تحریمهای آمریکا هست در واقع هزینه ای هست که ایران برای استقلال خود میدهد
بطور خلاصه اختلاف دو دیدگاه ما این است و امیدوارم بعد از چندین بار گفتن و بازگفتن موضوع روشن شود . فکر نمیکنم هیچکدام از ما دو تا اهل کرکری خواندن به سبک هواداران تیمهای فوتبال باشیم
من میگویم مذاکره علنی با آمریکا یک دام است . رفتن در این دام یعنی کمک به جنگ روانی تبلیغاتی دشمن .
من میگویم با عدم به رسمیت شناختن منافع ایران و خلع سلاح شدن اعتماد به کسی کرده ایم که بارها نشان داده قابل اعتماد نیست و این راه را برای فروپاشی ایران تسهیل میکند .
ابهامات من از مذاکره را چند بار گفته ام و دوباره میگویم .
درخواست آمریکا از زمان بوش تا کنون قطع بازوهای منطقه ای ایران و خلع سلاح موشکی است .
من بارها از شما پرسیده ام که به فرض با آمریکا دوست شویم و تن به خلع سلاح خودمان بدهیم و آن موقع آمریکا برخوردی مثل لیبی و عراق با ایران داشت ! چه کنیم؟!
مشکل اصلی دیدگاه شما نداشتن پاسخ به این سئوال است .

شما به نتیجه مقابله ایران با آمریکا بدبین هستید اما من با نشان دادن جنگ 33 روزه و جنگ 22 روزه و ادامه حکومت بشار اسد و عدم پیروزی عربستان در یمن میگویم دست ایران خالی نیست .

کدام از ما درست میگوییم ؟!
من نمیتوام قطعی بگویم اما این عدم پاسخ به سئوالی که به رنگ قرمز علامت زدم ببشتر نشان میدهد که دیدگاه شما پاسخی حتی در سطح نظری به این سئوال ندارد در حالیکه دیدگاه من ابهامات بیشتری را پاسخ میدهد .
در آخر آقا مهدی عزیز شما در این لینک حتی وجود مشکل در قوه قضاییه را به آمریکا نسبت دادید اما توضیحی که من خواستم را ندادید! شما به کدام دلایل و شواهدی آمریکا را عامل فساد قوه قضاییه ایران میدانید ؟! لطفا به دو سیوال مطرح شده در لینک پاسخ دهید .
پی نوشت :
آقا مهدی به نظر شما این جمله "کسانی که با یک جمله مجری الجزیره گرمی شان می شود"
طعنه نیست ؟! و با قوانین فروم سازگار است ؟!
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول