نمایش پست تنها
قدیمی 08-03-2012, 04:55 PM   #23
پرسشگر

تشکرها: 11,370
در 2,422 پست 17,069 بار تشکر شده
Points: 25,312, Level: 95 Points: 25,312, Level: 95 Points: 25,312, Level: 95
Activity: 57%
Activity: 57% Activity: 57% Activity: 57%
پیش فرض پاسخ : هومئوپاتی، تجارب و شناخت من و شما

نقل قول:
نوشته اصلی توسط حاجی جفرسون نمایش پست ها
سئوالی هم که دوستان اشاره نکردند این است که درمان صرف هومئوپات برای برخی بیماران بدون پی گیری کردن بیماری اصلی،بدون خطر بوده است یا خیر،همچنین روشهای شناخته شده مرور بر مقالات علم پزشکی، تقریبا بدون استثنا اثر هومئوپاتی را برتر از اثر دارونما یا پلاسبو نمی شناسند.توجیهی بر اساس علم بشری درمورد مکانیزم دقیق اثر داروهای هومئوپاتی بر بدن انسان وجود ارائه نشده است. مطابق قوانین شناخته شده علم شیمی، احتمال اینکه حتی یک اتم از داروی مورد ادعای این روش با دوز تجویز شده آن وارد بدن برسد تقریبا صفر است. محققین مخالف این روش درمانی، لیستی از قربانیان این روش درمانی تهیه کرده اند که افرادی بوده اند که علیرغم ابتلا به بیماریهای مهلک، با روی آوردن به هومئوپاتی و غفلت از درمانهای صحیح، جان خود را از دست داده اند.
هری پاتر و محفل هامیوپاتی – نگاهی به خطرات شبه علم برای پزشکان-در این زمینه برای مطالعه.

اینگونه اتهامات به هموئوپاتی در محافل غربی نادر است ولی در ایران غوغا می کند.
اولا اساسا جامعه غرب حق انتخاب شیوه درمان را به خود بیمار می دهد و او را بالغ و تصمیم گیرنده در مورد سرنوشت خویش می داند.
دوما هیچ هومئوپاتی را نشناخته ام به بیمارش بگوید یا شیوه من یا شیوه های دیگر. وقتی از پزشک هومئوپات خانوادگی خودمان در اروپا پرسیدیم بعد از تولد بچه همه واکسنها را بزنیم یا نه؟ پاسخ داد واکسنها را بزنید ولی من با شیوه همئوپاتی سعی می کنم اثرات مخرب آنرا پاک کنم. پزشک ایرانیم که مخلصش هستم و ده ها نفر از دوستان خودم را "درمان" کرده است همیشه می گفت شما به شیوه درمانی که تا به حال داشته اید ادامه دهید و من هم به موازات آن کار خودم را می کنم.
سوما آیا می دانید چه تعداد از پزشکان کلاسیک که خود به سرطان دچار شده اند از شیمیوتراپی اجتناب کرده اند؟
چهارم در کنار آمار آن دسته که با صرف نظر کردن از ادامه شیوه کلاسیک اوضاعشان وخیم تر شده است باید بیمارانی را نیز قرار دهید که سلامتی خود را بازیافته اند.
پنجم سازمان جهانی بهداشت تا کنون هیچ شبه علمی را به عنوان شیوه درمانی به رسمیت نشناخته است.
پرسشگر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند: