نمایش پست تنها
قدیمی 07-25-2019, 10:40 AM   #7
mehdi

تشکرها: 2,769
در 1,791 پست 8,071 بار تشکر شده
Points: 19,574, Level: 88 Points: 19,574, Level: 88 Points: 19,574, Level: 88
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض پاسخ : ایرانی‌ها به کردستان عراق می‌روند تا کارگری کنند

نقل قول:
نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
من بارها از شما پرسیده ام که به فرض با آمریکا دوست شویم و تن به خلع سلاح خودمان بدهیم و آن موقع آمریکا برخوردی مثل لیبی و عراق با ایران داشت ! چه کنیم؟!
مشکل اصلی دیدگاه شما نداشتن پاسخ به این سئوال است .

شما به نتیجه مقابله ایران با آمریکا بدبین هستید اما من با نشان دادن جنگ 33 روزه و جنگ 22 روزه و ادامه حکومت بشار اسد و عدم پیروزی عربستان در یمن میگویم دست ایران خالی نیست .
و من بارها توضیح داده ام چنین گزاره ای یعنی خلع سلاح ایران در برابر مذاکره تنها ساخته و پرداخته اتاق های جنگ روانی است و در واقعیت امکان رخ دادن چنین چیزی نزدیک صفر است.
در مذاکرات هسته ای منجر به برجام، ایران بعد از تحریم های شدید که به دلیل تحلیل های اشتباه دولت قبل حتی پیش بینی کافی برای آن نشده بود وارد مذاکره شد و به نظر من نتیجه خوبی گرفت. هم غنی سازی ماند، هم راکتور آب سنگین و بسیاری مزیت های دیگر به دست آمد.
عراق تنها در اثر شکست ناشی از جنگ 1990 تن به خلع سلاح داد و همان طور که قبلاً توضیح داده ام سقوط قذافی در نتیجه حمله سال 2011 ربطی به قضیه مذاکرات آن کشور در سال 2004 با آمریکا و برچیدن برنامه هسته ای لیبی ندارد.
من چند سال پیش با فکت و تحلیل گفتم که نیروی دریایی آمریکا در حال حاضر و آینده نزدیک قادر به عملیات هم زمان در چند نقطه جهان نیست، برتری هوایی این کشور در شرق آسیا در بعضی نقاط مانند تایوان از دست رفته و در جزایر غرب دریای چین و ژاپن در معرض تهدید جدی است. در نتیجه این کشور برای حفظ شرق آسیا بایستی حضورش در خاورمیانه را کاهش بدهد.
واکنش به این تحلیل می تواند به دو صورت باشد. یکی می گوید خوب حالا فرصت خوبی است که ما با آمریکا و غرب درگیر شویم و آنها را بیرون کنیم و شکست های چند صد ساله را جبران کنیم. این تفکر احتمال به دنبال افتخار است. نتیجه چنین تفکری شکست است. راه دوم این است که همانطور که اوباما گفت، آمریکا منطقه را به کشورهای آن بسپارد و برود و این نتیجه جز با مذاکره با آمریکا و تفاهم با کشورهای منطقه حاصل نخواهد شد.
mehdi هم اکنون آنلاین است.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند: