نمایش پست تنها
قدیمی 05-24-2019, 11:34 PM   #23
mehdi

تشکرها: 2,769
در 1,792 پست 8,072 بار تشکر شده
Points: 19,493, Level: 88 Points: 19,493, Level: 88 Points: 19,493, Level: 88
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض پاسخ : برهه حساسِ «پس چی؟»

نقل قول:
نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
«مقاومت به چه معناست؟»،
«فشار مقاومت چگونه بین ماها توزیع می‌شود؟»،
جواب :
مقاومت مفهوم عقلانی و ساده ای دارد . همان کاری که سالها توسط کشورهای اروپای شمالی در حال انجام است .
بطور خلاصه توجه به محدودیت منابع و برنامه ریزی بر اساس اولویت اکثریت جامعه .
اما اگر مصداقی بخواهیم حرف بزنیم بسیارمثال میشود آورد .
اما در مورد وجود ترامپ و امکان ابقای ریاست جمهوری شخصا معتقدم با احتمال بسیار زیاد ترامپ مجددا انتخاب خواهد شد و دلیل آن پشتیبانی تام و تمام تبلیغات صهیونیستی است .
اما مقاومت ربط چندانی به انتخاب یا عدم انتخاب ترامپ ندارد .
ما و خصوصا مسئولان باید پنبه بی برنامه بودن و ریخت وپاش و فامیل بازی را از گوش خود دربیاورند و اگر نکته مثبتی بشود برای تحریمها در نظر گرفت یکی محدودیت منابع و الزام به برنامه ریزی دقیق و صحیح هست .

اگر در تحمل محرومیت روسا حاضر نباشند مردم هم تحمل نخواهند کرد و سقوط حتمی هست . من شخصا امیدوارم برخی در حاکمیت این مهم را فهمیده باشند و بطور جدی اقدام کنند . نشانه هایی از اقدام وجود دارد مثل محکم گرفتن مالیات بر درآمد و یا دستگیری افراد نزدیک به وزرا
من هم می گویم، اینها بسیار کلی است و نشان می دهد شما نمی دانید مقاومت چیست و متاسفانه از آنچه که نمی دانید دفاع می کنید.
مثل اینکه از کوهنوردی که می خواهد یک قله بلند را فتح کند، بپرسیم برنامه ات چیست؟ و بگوید تلاش می کنم و در برابر سختی ها مقاومت می کنم! این را که هر کسی می تواند بگوید. اصلاً خود اینکه برنامه مشخصی داشته باشی، نشانه توانایی و قدرت تو است.
مقاومت و یا تلاش در پیمایش یک مسیر معنا پیدا می کند، من دنبال آن مسیر هستم. دنبال آن نقشه راهی که بگوید، این کار را می کنیم، اگر شد، کار بعدی، اگر نشد، آن کار دیگر و زنجیره ای از اقدامات مشخص برای رسیدن به یک هدف یا نتیجه مشخص.
18 سال بازماندن از رشد اقتصادی و ناچار شدن به برجام حاصل چه روندی بود؟
اینکه ما واقعیت های دنیای بیرونی را نپذیرفتیم. بعدها که واقعیت خودش رابه ما تحمیل کرد و فشار اقتصادی کمرشکن شد، به برجام راضی شدیم. در همین فروم چقدر گفته شد، نتایج مذاکره با سولانا را بپذیرید و ماجرا را تمام کنید. آن وقت که تحریم اقتصادی جدی نبود.
صادق جان، نفرت دارم این حرف را بزنم و امیدوارم اتفاق نیفتد. ولی گذشته و پتانسیل های ما چه در پذیرش دیرهنگام قطعنامه 598، چه در پذیرش دیرهنگام برجام نشان می دهد، این سرگشتگی و سر دادن شعار مقاومت بدون آنکه مسیر آن و برنامه آن مشخص باشد ممکن است به شکست بدون جنگ و تسلیم بدون مذاکره منجر شود.
mehdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از mehdi بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند: