نمایش پست تنها
قدیمی 05-04-2015, 12:20 PM   #39
دشت

دشت's Avatar

تشکرها: 929
در 504 پست 1,068 بار تشکر شده
Points: 3,068, Level: 34 Points: 3,068, Level: 34 Points: 3,068, Level: 34
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : این است مفهوم عدالت

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mahdavi3d نمایش پست ها
آیا این داستان بچه پولدار و پروشه و امثالهم روشی برای انحراف اذهان و شانه خالی کردن از مسئولیت‌ها نیست؟ به نظر بنده که چنین است! به عنوان مثال، یک مشکل مملکت ما تردد 5 میلیون پراید با داستان‌هایی که ازش می‌دانیم است و یا چشم دیدن چند تا پورشه و... را نداشتن؟ دغدغه حکومت باید اندیشیدن به وضعیت میلیون‌ها باشد یا صدها و هزاران؟
بلی پراید مشکل دارد ولی بحث سر چشم دیدن چند تا پورشه نیست . مشکل منبع تحصیل این اموال است که غیر شفاف است و غالبا از محل رانتهای دولتی به این امکانات نائل امده اند . من به شخصه برای کسانی که برند اتووبیل و یا لباسشان را به رخ میکشند متاسفم و مشکلی با پورشه و بوگاتی و مازراتی ندارم چون به این پدیده ها به صورت نمادهای دشت مشوش مینگرم . اما کامنت گذارانی که جانباختگان پورشه سوار را نواختند نیز نمادی از این دشت مشوشند . مردمانی که برای یک وام دومیلیونی کلی مجبورند بدوند و ایا موفق به دریافت وام شوند یانه ؟ مردمانی که برای داروهای بیماران خاص باید در صف هلال احمر بایستند یا جوانان بیکار و...... چه انتظاری از این خیل جماعت ناراضی و ناکام باید داشت؟ محرومیت ،انگاه ناکامی و سپس پرخاشگری . این یک نظریه پذیرفته شده و تایید شده در روانشناسی اجتماعی است .
در عین اینکه پورشه سوار آقازاده ای بود و شاهدی عینی بر یغماگری چپاولگران ایران :
صوفی شهر بین که چون لقمه شبهه میخورد
پاردمش دراز باد این حیوان خوش علف
برای ان دو جوان بی اغراق متاسف شدم که هردو قربانی بودند و شنیدن خبر فوت یک جوان به اندازه کافی ازاردهنده هست انهم در ایران که در بیشتر مواقع این اخبار در ارتباط مستقیم با سوء مدیریت است .
پراید و جاده ها و راننده ها همه مشکل دارند و اینها همه باعث وقوع حوادث جاده ای میشود . اگر سفری به کرستان داشته باشید جانان من دیگه اندوه لبنان شمارا نمیکشد . جاده ای که من نوروز 4 سال پیش در کردستان دیدیم آه از نهادم براورد . نه گاردریل نه راهنما نه شبرنگ هیچ . بعضی قسمتهای این محور مصداق مسلم حادثه خیز بودن است . بخصوص از بانه به مریوان . انوقت اتوبان قم - تهران مجهز به سیستم روشنایی است و با این وجود باز هم شاهد تصادفیم . ایا لازم بود این اتوبان مجهز به روشنایی باشد . پروژه ای که هزینه مستمر دارد و پیمانکار ی که در ابتدای پروژه منحصرا وارد این کار شد و از این بابت سود سرشاری را منتفع شد .بد نیود اگر تمام راههایمان تجهیز میشدند انوقت اتوبان هم مجهز به سیستم روشنایی میشد ولی وقتی محورهای دیگر از حداقل ها محرومند این پروژه ها مصداقی دارد ؟
شاید باید این پست رادر مشکل مملکت ما میگذاشتم ولی درادامه نقل قول مهدوی گرامی به اینجا انجامید .
رندان تشنه لب را ابی نمیدهد کس
گویی ولی شناسان رفتند از این ولایت
دشت آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول