نمایش پست تنها
قدیمی 06-28-2019, 09:30 AM   #41
صادق

تشکرها: 5,658
در 2,399 پست 10,518 بار تشکر شده
Points: 27,190, Level: 97 Points: 27,190, Level: 97 Points: 27,190, Level: 97
Activity: 60%
Activity: 60% Activity: 60% Activity: 60%
پیش فرض پاسخ : سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال‌هاوک» آمریکا در سواحل هرمزگان توسط سپاه

نقل قول:
نوشته اصلی توسط رضا نمایش پست ها
من این باقی ماندن بشار اسد را پیروزی نمیدانم. مملکتی از هم پاشیده و مخروبه و همچنان در دیکتاتوری و مشکلات گذشته. همچنین دهه ها جنگ در لبنان و فلسطین. امریکایی ها هم همین نوع جنگ بی پایان را می خواهند. و اینان هم همینطور. موارد فوق را شکست ارزیابی کنید. اگر شما و ما هم دنبال حمایت از اینان نباشیم نتیجه اش همین است.
بنظر من اگر هم مقاومتی بخواهد شکل بگیرد که باید هم شکل بگیرد باید حضور مستقلی داشته باشد. که آخرش باز بشار تنها آلترنتیو نباشد.
معنی پیروزی و شکست را ما تعیین نمیکنیم .
جنگ سوریه با حمایت علنی آمریکا از شورشیان همراه بود . هم اوبامای دموکرات رییس جمهور بود و صریحا گفت Asad must be go و هم مک کین جمهوری خواه از پایگاه های شورشیان بازدید میکرد و عکس یادگاری میگرفت و هم اسراییل زخمی های آنان را درمان میکرد . اینها همه علنی بود و نه در خفا . ترکیه مسیر ارتباطی تدارکاتی بود و پول عربستان و امارات و قطر !
بقول معروف دیگه همه اشرار متحدا جمع شده بودند اما نشد !!
بعد گفتند ایران باید سوریه را تخلیه کند بطور کامل اما بازهم نشد !
از دلایلی که من مخالف مذاکره علنی با آمریکا هستم همین موضوع سوریه و لبنان هست . من فکر میکنم اینهمه داد و بیداد آمریکایی ها قمپز است برای اینکه در مذاکره علنی زیاده خواهی کنند و حداقل فایده آن ایجاد جو تبلیغاتی به نفع خودشون هست . بعبارتی نیروی نظامی ایران و متحدانش را در حدی می بینم که به هر قیمتی دمار اسراییل را دربیاورند و همین توانایی موجب عدم ایجاد جنگ میشود .
آیا من اشتباه فکر میکنم ؟! نمیدانم و اطلاعات خاصی هم ندارم اما اینرا هم میدانم که اغلب کسانی که مذاکره علنی را تجویز میکنند هم اطلاع بیشتری از من ندارند فقط بنا به ویژگیهای شخصی ایران را دست کم میگیرند . منظور از ویژگیهای شخصی مثلا محتاط بودن یا جسور بودن هست که هیچکدام ویژگی خوب یا بد نیست .فقط ویژگی هست .
ارسال شده توسط تلفن همراه
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :