نمایش پست تنها
قدیمی 06-20-2019, 12:52 AM   #6
صادق

تشکرها: 5,636
در 2,348 پست 10,418 بار تشکر شده
Points: 25,765, Level: 96 Points: 25,765, Level: 96 Points: 25,765, Level: 96
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض پاسخ : تا به همگان و داخلی‌ها ثابت شود این مقاومت است که در برابر باطل جواب می‌دهد.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mory291 نمایش پست ها
صادق جان !
اتفاقا من فکر می کنم مشکلات ذکر شده (از جمله اختلاس) دقیقا مرتیط با موضوع است و از قضا زیربنای وضعیت امروز ماست و ندیدین این ارتباط _ جسارتا _ چیزی نیست جز فرار از پاسخگویی!
شما در چند پست تلاش کرده اید که تمام مشکلات پیش آمده و گره کور اوضاع حاضر را به وجود ترامپ و امریکا پیوند بزنید و اسم شرایط جاری و اسفناک حاصل از چند دهه سو مدیریت را بگذارید : مقاومت!! همان چیزی که دقیقا حاکمیت می گوید و سعی دارد پشت آن مخفی شده و از پاسخگویی نسبت به حاصل چهار دهه عملکرد خود خلاص شود!
البته ترامپ و متفکران دست راستی پیرامون او موجب تشدید مشکلات و مصائب ما هستند. اما در واقع رفتار او باعث شده که بادهایی که خودمان کاشته ایم تبدیل به طوفان شود و دامن خودمان را بگیرد.
چرا هیچکس در دنیا حاضر نیست ترامپ را به دلیل زدن زیر تعهداتش و قطعنامه صادره شورای امنیت رسما محکوم کند؟ پاسخ معلوم است! چون ما علیرغم داشتن دنیایی از پتانسیل های مادی و استراتژیک و فرصت های ناب تجاری برای کسی عواید و نفعی نداریم و ضرر ایستادن در کنار ما بیشتر از منافعش است! نگرانی اینجاست که برای گذر از این طوفان، سکان قایق شکسته ما در دست همان کسانی است که مسبب این بساطند. دقیقا ارتباط اینجاست!

این حربه چسباندن هر انتقادی به غرب و استکبار و صهیونیست هم تاریخ مصرفی داشت که گذشت! اتفاقا من سر حرفم هستم و تکرار می کنم که :

اگر شما شواهد تاریخی دارید که ما از این فرصت ها داشتیم و استفاده کردیم و نتیجه ای داد ، می شنویم و استفاده می کنیم!
ممنون
اولا اگر طوری نوشتم که موجب شد شما اینگونه برداشت کنید که اساس معضلات کشور از جمله نابسامانی اقتصادی ناشی از آمریکا هست را همینجا به صراحت تصحیح میکنم .
نخیر اساس معضلات کشور خصوصا نابسامانی اقتصادی ناشی از سوء مدیریت هست و ربطی به آمریکا ندارد .
دقیقا به همین علت هست که ایجاد رابطه با آمریکا را هم خیلی موثر در رفع نابسامانی اقتصادی نمیدانم نه اینکه اصلا تاثیر نداشته باشد بلکه تاثیر آن بسیار کمتر از مدیریت صحیح داخلی است .
ثانیا چون واقعا فکر میکنید رفتارهای خارجی ایران علت اصلی معضلاتی از قبیل تحریم هست اگر خواستید قدم به قدم شروع میکنیم ببینیم رفتارهای ایران عکس العملی به رفتارهای ستیزه جویانه آمریکا بوده یا نه ؟!
خب شروع کنیم .
بفرمایید چرا سفارت امریکا در تهران اشغال شد !؟
ارسال شده توسط تلفن همراه
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول