نمایش پست تنها
قدیمی 06-15-2010, 12:12 PM   #16
alireza

تشکرها: 2,489
در 538 پست 2,937 بار تشکر شده
Points: 7,905, Level: 59 Points: 7,905, Level: 59 Points: 7,905, Level: 59
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : گپ و گفتگو با شهیر (3)

قربانی جان نه فکر کنی این موضوع مال امروز است متاسفانه همیشه در مملکت ما باند بازی و گروه گرائی حرف اول را میزده. در غرب هم این موضوع هست اما نه با این شدت (رابرت گیتس وزیر دفاع بوش در کابینه اوباما هم تثبیت میشود). در رژیم شاه همین بود، وقتی رفسنجانی سوار اسب قدرت بود همین بود، وقتی اصلاح طلب ها آمدند داستان همین بود (در این مورد خود من متاسفانه تجربه بدی دارم) و امروز دیگه قضیه به اوج خودش رسیده. رفتاری که با حسین درخشان شد پیامی برای همه بچه های خارج از کشور داشت که نه تنها اینجا شما را تحویل نمیگیریم بلکه بلائی بر سرتان میآوریم که فکر نکردن و معلومات نداشتن برایتان آرزو بشود. اما من یک مطلب هم میخواهم اضافه بر فرمایش قربانی عزیز بگویم و آن اینکه این جو موجود آنچنان عکس العمل برانگیز است که حتی بچه های خوشفکر و با سواد داخل کشور هم تحت تاثیر همین عکس العملی شدن و دچار احساس شدن (که حق هم دارند) قدرت تحلیل و درک درست مسائل سیاسی را از دست میدهند. آدم هائی مثل پیمان که روزگاری تحلیل هایش در مورد مسائل جهانی حیرت آدم را بر میانگیخت بر اثر فشار های حکومت بر او چنان احساسی و کم مایه و بی محتوا شده که آدم از خودش میپرسد این همان آدم است؟
alireza آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر از alireza بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند: