نمایش پست تنها
قدیمی 05-24-2019, 09:50 PM   #22
صادق

تشکرها: 5,544
در 2,195 پست 10,132 بار تشکر شده
Points: 24,094, Level: 94 Points: 24,094, Level: 94 Points: 24,094, Level: 94
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض پاسخ : برهه حساسِ «پس چی؟»

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
صادق عزیز، هر قدر سوالات جزئی و جامع و مانع است، پاسخ شما کلی و ناقص است.

[/
من سعی کردم جواب بدهم و دقیقا منظور شما از گفتن جزییات را نمیدانم ! احتمالا انتظار ندارید من برنامه بودجه را بنویسم و استراتژی جنگی را در نقاط مختلف بیان کنم .و اکر انتظار این جزییات را ندارید صرفا «مقاومت به چه معناست؟»،و فشار مقاومت چگونه بین ماها توزیع می‌شود؟»،
را از همان جای قبلی که جواب دادم کپی پیست میکنم و اگر جزییتر خواستید همان جز را به صراحت بپرسید .
و بطور کلی سعی کنیم پستها را کوتاه و در باره موضوع بنویسیم بهتر است چون احتمال بیشتری دارد که به نتیجه برسد .
مثلا میفرمایید :
"همین امروز منتخبان مردم در دولت و مجلس به تصویب ملزومات FATF رای می دهند ولی کسان دیگر جلوی آن را گرفته اند."
یعنی پیش فرض کردید که آن 24 میلیون نفر FATF را میدانند و میخواهند دولت روحانی به آن بپیوندد اما کسانی نمیگذارند . که خود این پیش فرض درست نیست و دوباره موجب بحث حاشیه ای میشود . مثلا خود من هر دو دوره به روحانی رای دادم و الان هم به واقع از رای خود پشیمانم .
از طرفی اگر مثل شما آن رای 24 میلیونی را مساوی با پیوستن به FATF بگیریم خب چرا دلار جهانگیری را که از همان اول کسانی مثل آقا شهیر آن را محتوم به شکست دانستند را خواست آن 24 میلیون نفر ندانیم ؟!
البته اصلا اینجا نمیخواهم وارد حاشیه شوم و فقط برای نشان دادن ضعف استدلال بود .
اما یک چیز دیگری مربوط به موضوع این سرنگار گفتید که خیلی مایلم آنرا شفاف کنید .
شما گفتید :یک دو راهی خیالی ساخته اید: می گویید یا راه ما را باید انتخاب کنید یا راه پمپئو را. این دو راهی خیالی است
بسیار خب شما راه حل واقعی نشان دهید .
صد بار گفتم و دوباره میگویم فرض کنید جلوی میز پمپئو نشستید ! خب کدام شرط او را قبول میکنید تا او هم راضی شود . اصلا یک سرنگار بزنیم و شما ایران باشید و من پمپئو تا بببینم چطور میخواهید از پس زور و قلدری همراه با خلف وعده من برآیید .
قبل از برجام هم همینرا میگفتند که چرا مذاکره نمیشود اما بعد معلوم شد که مذاکره هم شده بود اما وقتی که بقول آقا شهیر "در مورد مذاکرات هسته‌ای نیز تا زمانی که آمریکا حاضر به پذیرش غنی سازی در داخل ایران نشد مذاکره ای شکل نگرفت"
--------------------------------
حالا فقط جواب آن دو سئوال ابتدایی را کپی پیست میکنم .

«مقاومت به چه معناست؟»،
«فشار مقاومت چگونه بین ماها توزیع می‌شود؟»،

جواب :
مقاومت مفهوم عقلانی و ساده ای دارد . همان کاری که سالها توسط کشورهای اروپای شمالی در حال انجام است .
بطور خلاصه توجه به محدودیت منابع و برنامه ریزی بر اساس اولویت اکثریت جامعه .
اما اگر مصداقی بخواهیم حرف بزنیم بسیارمثال میشود آورد .
اما در مورد وجود ترامپ و امکان ابقای ریاست جمهوری شخصا معتقدم با احتمال بسیار زیاد ترامپ مجددا انتخاب خواهد شد و دلیل آن پشتیبانی تام و تمام تبلیغات صهیونیستی است .
اما مقاومت ربط چندانی به انتخاب یا عدم انتخاب ترامپ ندارد .
ما و خصوصا مسئولان باید پنبه بی برنامه بودن و ریخت وپاش و فامیل بازی را از گوش خود دربیاورند و اگر نکته مثبتی بشود برای تحریمها در نظر گرفت یکی محدودیت منابع و الزام به برنامه ریزی دقیق و صحیح هست .

اگر در تحمل محرومیت روسا حاضر نباشند مردم هم تحمل نخواهند کرد و سقوط حتمی هست . من شخصا امیدوارم برخی در حاکمیت این مهم را فهمیده باشند و بطور جدی اقدام کنند . نشانه هایی از اقدام وجود دارد مثل محکم گرفتن مالیات بر درآمد و یا دستگیری افراد نزدیک به وزرا
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند: