نمایش پست تنها
قدیمی 11-12-2018, 03:07 PM   #13
No Fear

No Fear's Avatar

تشکرها: 1,439
در 728 پست 1,786 بار تشکر شده
Points: 10,129, Level: 67 Points: 10,129, Level: 67 Points: 10,129, Level: 67
Activity: 57%
Activity: 57% Activity: 57% Activity: 57%
پیش فرض پاسخ : چگونه ممکن است موضوع ایران سلطه دلار را متزلزل کند؟ (شهیر)

این خیلی برای من زور دارد که گند کاری‌های دولت آقای خاتمی در پرونده هسته یی را به عنوان یک موفقیت سیاسی جا بزنید و منت آن را سر مردم بگذارید.( جوری از آمدن شتابان سه وزیر خارجه به ایران صحبت می‌کنید که گویا باید به این واقعه افتخار کنیم) خوشبختانه تمام اسناد موجود است و تاریخ به خوبی در مورد آن قضاوت خواهد کرد. چند نمونه را برای یادواری با لینک به اسناد قید می‌کنم.

بعد از افشای فعالیت‌های خارج از پروتکل NPT و مخفیانه ایران ، آژانس اتمی بار‌ها از سال ۲۰۰۲ برای بازدید از چند مکان که به عبارتی لو رفته بودند از دولت خاتمی در خواست میکردند که دولت آقای خاتمی در فوریه ۲۰۰۳ با این درخواست موافقت میکنند. وقتی تیم بازرسان هسته‌ای به ایران آمدند و خواستار دیدار از سایت‌ها بودند، در همان روز قبل از رفتن به آن محل، ایران برای اولین بار به اطلاع آژانس میرساند که در آن محل چه خبر است. تنها نطنز نبوده است که به آطلاع آژانس نرسیده بود. چندین مراکز مهم هسته یی از چشم آژانس مخفی شده بودند. وجود مرکزی در مورد سوخت هسته یی در اصفهان هم به آژانس اطلاع داده نشده بود. مراحل پیشرفت ساخت راکتور هسته یی تحقیقاتی اراک IR۴۰ هم در همین زمان برای اولین بار به اطلاع آژانس رسیده است. چندین آزمایشگاه و کارخانه هم از سوی بازرسان بررسی شد که تخلف از NPT در آنها مشاهده شده بود. این‌ها فقط ساختار‌ها بوده ا‌ند و طبعا صد‌ها سوال در این مورد وجود داشته که نیاز به شفاف سازی از سوی ایران داشته است. در ریپورت آژانس اتمی بعد از دیدار از ایران که آن را لینک می‌کنم، تمام موارد ذکر شده در بالا موجود است.

https://www.iaea.org/sites/default/files/gov2003-40.pdf

من در این زمان ایران نبودم و به خوبی به یاد دارم که این مساله چه شوکی را به دنیا وارد کرد. حتا بیاد دارم که خبرگزاریها با دانشمندان هسته یی مصاحبه میکردند و همه هم عقیده بودند که چنین پروژه یی بدون مشارکت وزارت علوم دولت خاتمی امکان ندارد کماینکه در ریپورت‌های بعدی آژانس اتمی هم به این نکته اشاره شد و حتا پای افراد دولتی به میان آمد.

چند ماه بعد از رفتن بازرسان، ایران به آژانس اطلاع میدهد که آماده پذیرفتن پروتکل الحاقی است و آماده است تمام ابهامات را روشن کند. این موضع جدید ایران بود. سه وزیر امور خارجه با این وعده دولت و تیم هسته یی به ریاست آقای روحانی به ایران آمدند و این به "بیانیه" سعد آباد انجامید. این در حقیقت تعهدی بود که ایران به دنیا میداد تا پرونده ش به شورای امنیت کشیده نشود. توجه کنید که ایران در این بیانیه قول داده بود در همه موارد هسته یی شفاف سازی کند ( نقش آقای روحانی در این مساله یادتان نرود).

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8...A8%D8%A7%D8%AF

از اینجا مساله ایران تازه شروع میشود. این شفاف سازی‌ها هیچگاه آژانس اتمی را قانع نکرد. ماه‌ها و سال‌ها دولت آقای خاتمی و تیم هسته یی در گیر این شفاف سازی بودند. تا جائی که هم آقای خاتمی و هم آقای روحانی فشار سیاسی آمریکا و توطئه صهیونیست‌ها را بهانه میکردند.( کاری به درست و یا غلط بودن این ادعا ندارم) وزارت علوم دولت خاتمی و تیم هسته یی ایران هیچ گاه منشا سنتریفیز‌های آلوده را فاش نکردند، هیچگاه توضیح قانع کننده در مورد ابعاد نظامی برنامه ارائه نکردند و صد‌ها سوال بیجواب دیگر. باید دید پرونده اتمی در چه وضعیت به دولت احمدی‌نژاد تحویل داده شد. لینک به تمام ریپورت‌های آژانس را میگذارم تا ببینید آژانس در تمام آنها اعلام می‌کند که توضیحات ایران در زمان دولت خاتمی کافی نیست.

https://www.iaea.org/newscenter/focu...-of-key-events

تحریم‌های شورای امنیت در اولین سال ریاست جمهوری احمدی‌نژاد روی ایران اعمال میشوند. این ربطی به دولت احمدی‌نژاد ندارد و محصول شاهکار دولت خاتمی و تیم هسته یی در آن زمان است.

کافیست نگاهی به وقایع ۴۰ سال اخیر در ایران بیاندازید تا متوجه شوید این قشر به اصطلاح اصلاح طلب چه هزینه‌های به کشور تحمیل کردند. همین افراد ، در ابتدای انقلاب با کتک کاری اعضای نهضت آزادی را از مجلس بیرون انداختند، آن تهمت‌ها را به امیر انتظام زدند، دیوار نوردی را باب کردند و به سفارت آمریکا حمله کردند، در جنگ خلیج فارس به طرفداری از صدام پرداختند و خواستار این بودند که ایران به کمک عراق برود، در دولتشان وزیرشان باید مجتهد باشد تا بتواند فتوای قتل و سر بریدن مخالفان را بدهد، و وقتی تمام امکانات دولتی را در اختیار دارید NPT را زیر پا بگذارید و معلوم نیست چه غلطی می‌کنید ولی دور دنیا راه می‌افتید و از گفتگوی تمدن‌ها دم میزنید.

معلوم است که سر دنیا را نمی‌توان شیره مالید، ولی سر مردم ایران را میشود ...

...
No Fear آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از No Fear بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :