نمایش پست تنها
قدیمی 10-03-2018, 08:03 PM   #29
شمشیری

شمشیری's Avatar

تشکرها: 14,144
در 2,489 پست 13,666 بار تشکر شده
Points: 28,998, Level: 99 Points: 28,998, Level: 99 Points: 28,998, Level: 99
Activity: 33%
Activity: 33% Activity: 33% Activity: 33%
پیش فرض پاسخ : کوسه های بازار و نکاتی کلیدی برای معامله گران

دلار امروز هم bearish بود و تا رنج حدود ۹ تومن هم معامله شد.
هزار چهره عزیز تا کی بازار دلار داغ است؟ تا یک آینده ی قابل پیش بینی. مادامیکه شرایط سیاسی اینگونه باشد بازار دلار داغ خواهد بود.
اما چگونگی حرکت از یک بازار به بازار دیگر یک بحث شبهه روانشناسی است. خدا رو شکر من دلار را در ۳۸۰۰ جمع کردم و در ۱۸۷۵۰ فروش کردم. چرا؟ چون تابع احساسات و جو اجتماعی حاکم نیستم. دلار دقیقا چند میشود ؟ نمی دانم! نه تنها من هیچکس نمی داند (البته بجز ژن خوب) ولی، اینکه اصولا یک‌ رشد شارپی با یک افت شارپی متقابل دیگر متعادل میشود را خیلی از کسانی که در بازارهای فوق volatile مثل فارکس یا نفت کار کرده اند را لمس کرده اند. من شکر خدا دلار رو خوب خریدم اما خوب ریسک فروش در ۱۹ تومن رو قبول نکردم. برای من ۱۸ تومن قابل قبول بود چون خریدم را خوب انجام داده ام. چنین چیزی براساس یک فرمول ریاضی است؟
خیر! آیا یک فرمول کلی وجود دارد؟ هم اره و هم نه.
عدم قطعیت ذات بازار است و لذا هیچ فرمول کلی ای نمی تواند همیشه صدق کند ولی از سوی دیگه همین وجود عدم قطعیت ذاتی خودش یک قانون است. نکته ی دیگر عدم توجه به دیدگاه جمع و توده است. وقتی قشر عامی جامعه به این نتیجه رسید که بورس خوب است باید منتظر یک سقوط قطعی بود که این اتفاق هم در این دو روز گذشته افتاد. خیلی از تازه واردها نیامده دمشان رو روی کولشون گذاشتن و فرار کردن چون صف ها ی فروش دردناک رو متحمل شدن. در مورد بازار یک چیز قطعی ست و اون اینکه در اکثریت مواقع "خیر بازار به عوام و تازه از راه رسیده ها نرسیده است و نخواهد رسید." این یک قانون کلیه. عوام می ترسن، ولی خواص در عین ترس با‌ یک تاکتیک مشخص حرکت میکنن. در مورد بورس موقعی که همه بهش منفی بودن من خریدار بودم. الان بعضی هاش خدا رو شکر ۲۰۰ درصد تا ۳۰۰ درصد رشد کردن. به نظر شما کسیکه در عین ترس و ریسک، جسورانه تصمیم میگیره منصفانس که شرایط کسی رو داشته باشه که مدام رو شایعه و ازدحام جماعت عامی از روی ترس و طمع خرید و فروش میکنه؟
راستش رو بخوای من واقعا فکر نمی کردم که دلار تا ۱۹ بره ولی می دونستم اواخر شهریور یک حرکت شارپی اتفاق میفته که توی پست های همون موقع من در همین فوروم میتونی ببینی اگرچه دروغ چرا، این عدد ۱۹ برام اصلا واقع بینانه نبود! ولی درست زمانیکه دلار شد ۱۸ و دیدم ملت دارن همه ی زندگیشونو دلار می کنن شم من می گفت که این آخرشه و این‌پالس شارپی صعودی فرو می ریزه که ریخت. راستشو بخوای الانم که عوام دارن میفروشن بهت پیشنهاد میکنم که "مثل یک پلنگ مترصد شکار باشی"
Be patient
Like a lion
Aim
And
Attack
ارسال شده توسط تلفن همراه

The selective elimiNATION
of prominent rival figures
شمشیری آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند: