نمایش پست تنها
قدیمی 04-14-2019, 02:36 PM   #14
هزارچهره

تشکرها: 19,980
در 2,128 پست 13,785 بار تشکر شده
Points: 33,670, Level: 100 Points: 33,670, Level: 100 Points: 33,670, Level: 100
Activity: 60%
Activity: 60% Activity: 60% Activity: 60%
پیش فرض پاسخ : فوروم همدردی عمیق خود را با آسیب دیدگان ضایعه اسفبار سیل اعلام می کند

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
والله آن زمانی که این جمله را می نوشتم نمی دانستم اوضاع تا این حد وخیم است. آیا می دانستید:

همیشه از خودم می پرسیدم این عقب افتاده چطور رئیس سازمان مدیریت بحران شده است؟ امروز به جوابم رسیده است. بعد به پشتوانه چهار تا موشک می خواهند به جنگ آمریکا هم بروند.
من فکر میکنم مشکل از این شخص نیست. مشکل از نبود تفکر سیستمی در ساختار مدیریت بحران هست. زمان دولت آقای خاتمی و در ادامه 4 سال اول دولت آقای احمدی نژاد سازمان مدیریت بحران دستخوش تغییراتی شد و کارگروههای تخصصی تشکیل دادند و هر سازمانی مثل آموزش و پرورش، وزارت کار، صدا و سیما، هلال احمر، وزارت بهداشت و اورژانس و ... وظایفی را بر عهده گرفتند. جلساتی بین این کارگروهها تشکیل شد و مقرر گردید که سازمان مدیریت بحران مسئول کنترل و نظارت بر این کارگروهها باشد و نقش مدیریتی را ایفاء کند اما متاسفانه در ادامه، خود سازمان مدیریت بحران هم به عنوان یک سازمان در کنار این نهادها و ارگانها ایفای نقش کرده و نقش مدیریتی و فرماندهی خود را فراموش کرده است و خودشان به عنوان تیم عملیاتی وارد کار می شوند. متاسفانه نبود تفکر سیستمی در مدیریت بحران کشور باعث شده وظایف سازمانها فراموش شود. در حادثه کرمانشاه به دلیل مرزی بودن این استان و مهم بودن به لحاظ استراتژیک، فرماندهی عملیات به دست سپاه و نیروهای نظامی افتاد. و همینطور در حوادث دیگر، تداخل وظایف و نبود شرح وظایف مشخص باعث میشود بحران مدیریتی در مدیریت، بحران ایجاد کند.
هزارچهره آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از هزارچهره بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند: