نمایش پست تنها
قدیمی 07-12-2010, 11:25 PM   #4
شهاب

تشکرها: 7,017
در 3,471 پست 18,838 بار تشکر شده
Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100 Points: 41,465, Level: 100
Activity: 2%
Activity: 2% Activity: 2% Activity: 2%
پیش فرض پاسخ : کمیسوین بدهی ملی آمریکا: این بدهی کشور را از درون متلاشی خواهد کرد (اختصاصی فوروم ایران آمریکا)

حمید جان، من فکر می کنم حدود چهار تریلیون دلار از این بدهی مربوط به سرمایه گذاران خارجی است اما تفاوت چندانی نمی کند. بدهی به سیستم سرمایه گذاران غیر دولتی در حدود 9 تریلیون دلار است که باید پرداخت شود چه سرمایه گذار داخلی باشد و چه خارجی. موضوع مقایسه بدهی با تولید ناخالص برای دلخوش کردن آنهائی است که نگران آینده اند. مشکل اصلی اینجاست که این بدهی بطور دائم در حال زیاد شدن است و ظرف همین یک دقیقه که شما این مطلب را خواندید 3 میلیون دلار دیگر به بدهی آمریکا اضافه شد این یعنی 4 میلیارد دلار در هر روز! (به ساعت بالای صفحه لینک توجه کنید). سیر و روند بدهی آمریکا را در اینجا ببینید. دلیل فروپاشی که در گزارش به آن اشاره شده این است که با زیاد شدن روز به روز بدهی در نقطه ای آمریکا قادر به پرداخت بدهی هایش نیست، اوراق قرضه اش را کسی نمی خرد و دلار هم اگر چاپ کند به مصیبت خودش افزوده است چون وقتی اعتماد سرمایه گذاران از بین رفته باشد ارزشش بسرعت سقوط می کند (مثل اینکه من به شما بدهکار باشم و شما راس سر رسید پولتان را بخواهید و من به شما یک چک دیگر به عنوان جایگزین بدهم که اصل و فرع را شامل شود. و این قضیه بخواهد تا ابد ادامه پیدا کند). من واقعا نمی دانم که چه خواهد شد و فکر می کنم هیچکس قادر به پیش بینی آینده ای تا این حد دور نیست. اینکه آمریکا چه باید بکند خیلی ساده است باید هزینه هایش را کم کند و اول از همه از هزینه نظامی بزند. هزینه واقعی نظامی آمریکا یک تریلیون دلار است که لابلای ارقام سرسام آور بودجه پنهان شده. این مبلغ یک سوم کل بودجه را تشکیل می دهد. (بطور رسمی فقط بودجه وزارت دفاع را به عنوان هزینه نظامی اعلام می کنند در حالی که در بسیاری از سازمان ها و وزارت خانه های دیگر هزینه هائی وجود دارد که به نوعی به مسائل نظامی مرتبط است). دوران برتری از طریق نظامیگری به سر آمده. اگر غیر از این بود آلمان و ژاپن در این موقعیت ننشسته بودند. آمریکا باید بجای روش قهر با دنیا به معنای واقعی آشتی کند و به این ترتیب به خودش و دنیا کمک کند. قرار بود آقای اوباما چنین خطی را پیش بگیرد. از طرفی مردم آمریکا باید بیاموزند که دوران بریز و بپاش به سر آمده واللا هم برای خودشان و هم دنیا درد سر خواهند خرید. 250 میلیون اتوموبیل بر روی جاده های آمریکاست (حدود 800 ماشین برای هر 1000 نفر با این حساب در ایران باید حدود 60 میلیون ماشین روی جاده باشد) و این اتوموبیل ها از مجموع 85 میلیون بشکه نفت مصرفی دنیا در روز، حدود 10 میلیون را به خود اختصاص می دهند. یعنی ماشین ها در آمریکا بیش از 10 درصد از کل مصرف نفت جهان را می بلعند. این وضعیت قابل تداوم نیست و برای خود آمریکا هم مشکل ایجاد می کند و ایضا برای مردم دیگر کشور ها.
شهاب آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر از شهاب بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند: