نمایش پست تنها
قدیمی 06-17-2010, 03:42 PM   #21
Aram.

تشکرها: 59
در 41 پست 129 بار تشکر شده
Points: 382, Level: 7 Points: 382, Level: 7 Points: 382, Level: 7
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : گپ و گفتگو با شهیر (3)

در نظر قبلی ام اشاره کردم که

«آنچه برای ما به عنوان ناظری که در نقطه ای از این گردش دوار حضور داریم مهم است اینست که در کجای این دایره قرار داریم ؟ آیا می توانیم با اراده خود از یک منطقه که تجربیات درکی نامطلوبی به ما می دهد به منطقه ای با شرایط بهتر پرش کنیم؟ انسان مختار است می تواند انتخاب کند که در کجای این چرخ دوار بایستد»

ناظر بیرونی شعور هستی است من نگفتم انسانی بیرون از چرخه زمان بلکه اشاره ام ناظر خارجی است که مخزن دیتا هم همین شعور بیرونی هست و البته شعور من نيز به عنوان جزء بخشي از شعور کلي هستي است و البته اتصال بين ايندو نيز از آنجا که ذاتشان يکي است ممکن است. اگر منظورم را بد رساندم اصلاح می کنم.

نحوه پرش در زمان البته به طریقه فیزیکی شاید روزی ممکن شود ولی در اینجا منظورم بررسی وقایع تاریخ و انتخاب است. ما نمونه پرش و جهش و تغییرات را می توانیم در طول تاریخ و جوامع بشری ببینیم .تکرار پذیری تاریخ می تواند امکان انتخاب را بدهد اینجا منظور پروسه وقوع وقایع است و نه عین آن واقعه با همان مردم و ...

اطلاعات و ديتاي هستي که تاريخ هم جزئي از آنست بايد در خدمت ما باشند و اين تسلط شدني است چرا که ذهن و شعور مامن و ميعادگاه اطلاعات است و نه برعکس.
ذهن ناظر من به من می گوید بهترین نقطه زمان جایی تجربه شده است که انسانها دست از خودخواهی برمی دارند . دست از خود برتر بینی و تعیین تکلیف و اجبار برای انسان دیگر بر می دارند و حق زندگی و آسایش و بقا و نشو و نما را برای همه می خواهند. در عین حالیکه خود از زندگی و بودن لذت می برند اجازه می دهند بقیه هم به طریقی که دوست دارند زندگی کنند و کسی را با اکراه و اجبار به کاری وادار نمی کنند.

جناب شهير خود شما چرا ایران را ترک کردید؟ آیا جز اینست که در زندگی خود انتخاب کردید تا از یک شرایطی که مطلوبتان نبود به حوزه دیگری از زندگی و تجربه که از نظر شما مفید تر و مطلوب تر ( نه ایده آل) بود قدم بگذارید؟

نمی توان زندگی و انسان را نادیده گرفت. ما برای تاریخ و زمان زندگی نمی کنیم. تاریخ دور تسلسل خودش را بدون توجه به اینکه ما کدام بخش آنرا انتخاب می کنیم می پیماید.

برخی خواهند گفت که این بعد زندگی تمام چیزی نیست که تجربه می کنیم و « بعد یا ابعاد دیگری» هم هست.

اگر زندگی کنونی تنها ساعتی از سحر یک زندگی طولانی تر باشد حتی این یک ساعت هم دارای ارزش است و هیچ منطقی نمی تواند آنرا بی ارزش انگارد.
Aram. آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر از Aram. بخاطر ارسال این پست تشکر کرده است :