نمایش پست تنها
قدیمی 06-11-2019, 08:54 AM   #3
صادق

تشکرها: 5,554
در 2,221 پست 10,204 بار تشکر شده
Points: 24,430, Level: 95 Points: 24,430, Level: 95 Points: 24,430, Level: 95
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض پاسخ : پیام‌های متناقض ترامپ، سیاست جدید اروپا و شروط ایران/ قرار است اتفاق تازه‌ای رخ دهد؟

نقل قول:
نوشته اصلی توسط شهیر نمایش پست ها
وی اضافه کرده است که تلاشهای اروپا جنبه "سمبولیک" دارد و نهایتا تصمیم ایران برای ماندن یا خروج از برجام باید بر اساس محاسبات سیاسی صورت بگیرد نه اقدامات اروپا. به عبارت دیگر در نهایت ایران نباید روی اقدامات اروپا حساب باز کند. [/FONT]
این پاراگراف آخر که جدا کردم در واقع اصل حرف نوشته آقا شهیر عزیز را بطور خلاصه بیان میکند و عین این حرف را نه در 2018 بلکه چند سال قبل از آن و چندین بار آقای خامنه ای گفتند برای مثال :
بارها گفته بودیم «به امریکا اعتماد نکنید»، این هم نتیجه‌اش. درباره مذاکره با سه کشور اروپایی هم می‌گوییم به اینها هم نباید اعتماد کرد و برای هر قرارداد باید تضمین‌های واقعی و عملی بگیرید وگرنه نمی‌شود به این شکل حرکت را ادامه داد.
و یا اینجا که خبرگزاری فرانسه اینطور گفته
علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در نخستین واکنش به خروج آمریکا از برجام، خطاب به مقامات کشور گفت که نه آمریکا قابل اعتماد است، نه اروپا. او گفت که خروج آمریکا از برجام اثبات پیش بینی او است که همواره چه به صورت علنی و چه در جلسات خصوصی با مقامات حکومت اسلامی ایران بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا تأکید کرده است.

آیت الله علی خامنه ای در جای دیگری از سخنانش تلویحاً خطاب به حسن روحانی و مسئولان همسو با او گفت : "حالا گفته می شود با سه کشور اروپایی برجام را ادامه می دهیم. من به این سه کشور هم اعتماد ندارم؛ به این‌ها اعتماد نکنید."
و البته قبل تر هم این حرفها مبنی بر عدم اعتماد و اتکا به غرب گفته شده .

########
حالا با اتکا به کلام دیگر آقا شهیر که بسیار روشنگر است می پردازم
از دهه 1950 محور سیاست آمریکا را در منطقه خاورمیانه را دو موضوع شکل می داده است. اول، ثبات در عبور نفت، و دوم امنیت اسرائیل.

اینجا من اگر به جای رهبران ایران بودم به یک سئوال اساسی به خودم پاسخ میدادم .
آیا توانایی نظامی برای زدن ضربه مهلک به اسراییل را دارم یا نه ،!؟
اصلا موضوع قدرت مقاومت در برابر آمریکا نیست فقط مهم این است که امنیت اسراییل در اثر عملیات نظامی در مخاطره جدی قرار بگیرد مثلا توانایی ویران کردن همزمان تاسیسات هسته ای اسراییل .
اگر چنین توانایی را دارم باید به آمریکا و اسراییل با نشانه ها و پیامهای خصوصی این توانایی را اثبات کنم و بگویم منافع ایران را مجبورند به رسمیت بشناسند . تا حالا چند قدرت بین المللی وجود داشته و حالا باید یک قدرت منطقه ای را در این ناحیه قبول کنند .
و در صورت اثبات توانایی امکان پذیرش چنین قدرتی زیاد است .
اما اگر این توانایی را ندارم تلاش بیهوده است چون ما اسباب بزرگی را فراهم نکردیم و در نتیجه نمیتوانیم به گزاف به جای بزرگان تکیه کنیم .
تکیه بر جای بزرگان نتوان زد به گزاف
مگر اسباب بزرگی همه آماده کنی
خلاصه اینکه در تحولات اخیر دیگر حتی نادانها هم فهمیدند در این دنیا قوانین بین المللی و مشابهاتشان به انداره پشم بز هم اعتبار ندارند و تعیین کننده فقط قدرت است .
برو قوی شو اگر راحت جهان طلبی
که در نظام طبیعت ضعیف پامال است
البته نابینایآن خصوصا افرادی که خود را به نابینایی زده اند هنوز این نکته را نفهمیده اند !!
پی نوشت :
1-من میدانم آقا شهیر به بیت آخرین حساسیت دارند اما چاره ای نبود چون طور دیگری نمیشد مفهوم را رسانید . خلاصه از ایشان خیلی معذرت میخواهم
2- من برای پرزيدنت ترامپ احترام بسیاری قائلم چون آمریکا را آنطور که هست نشان میدهد
ارسال شده توسط تلفن همراه
صادق آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر از صادق بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند: