نمایش پست تنها
قدیمی 06-01-2019, 07:39 PM   #42
hiran

hiran's Avatar

تشکرها: 3,540
در 1,018 پست 3,071 بار تشکر شده
Points: 13,307, Level: 75 Points: 13,307, Level: 75 Points: 13,307, Level: 75
Activity: 0%
Activity: 0% Activity: 0% Activity: 0%
پیش فرض پاسخ : برهه حساسِ «پس چی؟»

نقل قول:
نوشته اصلی توسط عادل نمایش پست ها
سلام بر صادق خان گرامی
بعد از مدتها در فروم آمدم و نوشته های شما را دیدم تشویق به خواندن و‌نوشتن شدم.
در مورد مقاومت در مقابل آمریکا و‌تحریم های بیسابقه او‌ چند سوال از شما دارم
شما از مقاومت صحبت کرده اید و آنرا معنا هم کردید. اما سوال بنیادی بنده که میدانم سوال جمعی از هموطنان هم هست اینست: مقاومت برای چی و برای کی؟ آیا این مقاومت برای حفظ نظام است یا حفظ کشور؟ قطعا این دو‌تفاوتهای بنیادی دارند
لطفا از منظر فردی به موضوع نگاه کنید که به خوی استکباری آمریکا واقف است و از سویی به عملکرد وحشتناک نظام کشور در چهل سال گذشته انتقاد جدی دارد
نظام جمهوری اسلامی بر پایه ایدئولوژی حفظ نظام به هر قیمتی حفظ حیات می‌کند
رهبر فقید کشور فرمودند
«حفظ نظام جمهوری اسلامی ... از اهمّ واجبات عقلی و شرعی است.» و یا ‏«... آحاد مردم یکی یکیشان تکلیف دارند برای حفظ جمهوری اسلامی ... از نماز اهمیتش بیشتر است؛ برای اینکه این حفظ اسلام است ...»
البته فرمایشات ایشان ممکن است در زمان و مکان خاص خودش گفته شده باشد اما نمیتوان منکر این شد که همچنان این نظریه بشدت از طرف جمع بزرگی از بزرگان نظام دنبال می‌شود
با توجه به این مقدمه برای خیلی از مردم عادی از جمله بنده با نگاه به عملکرد بیش از چهل ساله این نظام قادر به مقاومت برای حفظ مافیای قدرت در ایران نیستم
حال اگر موضوع مقاومت برای تمامیت ارضی و تجزیه ایران باشد دو‌ مطلب وجود دارد
اول اینکه بنده ‌ و‌فکر میکنم بسیاری از مردم کشور در این زمینه شرط و شروطی نخواهند داشت و حاضر به هر مقاومتی باشند
دوم با توجه به تز حفظ نظام به هر قیمتی مطمئن نیستم حامیان این تز در کشور حتی با از دست دادن بخشی از خاک‌کشور یا تجزیه کشور به شرط حفظ قدرت مشکل ماهوی داشته باشند.
منظورم اصلا این نیست که نظام براحتی دست از سر بخشی از خاک کشور برمیدارد، صرفا بصورت تئوریک خواستم نشان دهم که با این تز همه چیز امکانپذیر خواهد بود حتی به رسمیت شناختن اسراییل فقط میزان فشار است که مشخص می‌کند چقدر از خواسته های خود دست برداریم.
موضوع دیگر تز صدور انقلاب است که همچنان بخشی از سیاست خارجی و منطقه ای ما را شکل می‌دهد.
بنده در این زمینه نیز حاضر به مقاومت نیستم به یک دلیل واضح. طرفداران این ایدئولوژی از استقرار یک نظام قابل دفاع در داخل کشور خودمان عاجز بوده اند، لذا‌ چرا برای سودای صدور انقلاب این گروه باید مقاومت کنم؟ آیا بنظر شمااگر اسراییل و آمریکا تضمین دهند که به منافع ایران و مرزهای ایران هیچ نظری ندارند، آیا معتقدان داخلی برای گسترش نظام شیعه در منطقه و جهان هیچ اقدامی برای ضربه زدن به منافع این دو کشور انجام نخواهند داد؟!

در مورد شرایط ۱۲ گانه پمپئو مرتب صحبت می‌شود در حالیکه خود ترامپ شروع مذاکره را به تحقق شرایط وزیر امور خارجه خودش مشروط ندانسته! روباه صفتی ترامپ را کاملا قبول دارم اما صحبت بنده اینست که در عالم سیاست هیچ شرط و شروطی مانع برای شروع مذاکره نیست و شرایط در لحظه می‌توانند تغییر کنند همچنانکه نظام اسلامی ایران هم حرف‌ها و شرایط مختلفی را در طول تاریخ ۴۰ ساله خود زده که بدون تحقق آنها خیلی راحت راه دیگری را طی کرده است.

در پایان ضمن اذعان به عهدشکنی ترامپ و تحریم‌های ظالمانه آمریکا که شرایط دشواری را برای قشر وسیعی از مردم بوجود آورده، حاکمان کشور را برای بوجود آمدن این شرایط مورد پرسش جدی قرار میدهم.

ارسال شده توسط تلفن همراه
با نگاه به مباحث این سرنگار چه بسا تضاد حل نشدنی با امریکا و حرکت جلوتر از گروهای
فلسطینی در راستای مقابله با اسراییل ایا خود بخشی از برنامه راه و یا اسبابی مقاومت ساز در راستای حفظ نظام را به اذهان متبادر نمی کند ؟؟