نمایش پست تنها
قدیمی 05-21-2018, 07:42 PM   #13
شمشیری

شمشیری's Avatar

تشکرها: 14,149
در 2,495 پست 13,683 بار تشکر شده
Points: 29,132, Level: 99 Points: 29,132, Level: 99 Points: 29,132, Level: 99
Activity: 80%
Activity: 80% Activity: 80% Activity: 80%
پیش فرض پاسخ : کوسه های بازار و نکاتی کلیدی برای معامله گران

نقل قول:
نوشته اصلی توسط djahan نمایش پست ها
سپاس از شما، منتظریم
دارد دیر می شود.
درست موقعی شخارک و شبندر را فروختم که شروع به صعود کرده بودند و بعد از 4 سال رکود ضرر کردم
دوست گرامی واقعا از اینکه حس متضرر شدن به شما دست داده است من هم مانند جنابعالی ناراحت هستم. در مورد بازار بورس ایران چند پیشنهاد برای شما دارم:

1- همیشه پیگیر رفتار حقیقی های سهم باشید و تغییرات رفتار آنها را رصد کنید. این کار چندان مشکلی نیست هرچند گاهی می تواند پیچیده باشد.

2 - در ایران سرمایه ها بسرعت از این بازار به آن بازار سفر می کند. همیشه نقدینگی موجود در بازار را رصد کنید. اینکه نقدینگی در بازار افزایش پیدا کند انرژی جنبشی بازار را افزایش می دهد و نوسانهای تحلیلی محقق می شوند (در اکثر مواقع البته).

3 - به شایعات توجه نکنید.

4 - همیشه و همیشه، سطوح عرضه و تقاضا را پیش از معامله تان لحاظ کنید. این بسیار مهم است. وقتی سهمی در گذشته در سطح قیمتی خاصی با تقاضای بالا روبرو شده است بعید نیست این تقاضا در همان سطح قیمتی دوباره ایجاد شود.

5 - هرگز در روندهای نزولی نخرید.

6 - هرگز در صفها قرار نگیرید، یعنی در صف خرید نخرید و در صف فروش نفروشید.

7 - نکته ی مهمتر اینکه صبور باشید.

8 - چند نکته در رابطه با سهم مورد نظر شما، شبندر (؟):

اول - سهم یک روند بزرگ نزولی را طی کرده است (فلش قرمز)
دوم - اولین سطح تقاضا را در محل دایره ی قرمز رنگ برای شما مشخص کرده ام. پس سهم در این قیمت مشتری دارد!
سوم - به فلش های سبز رنگ نگاه کنید. خواهید دید که اینها سطوح افزایش تقاضا برای این سهم بوده اند و همیشه این سطوح تقریبا رعایت شده است. پس دلیلی ندارد شما در این سطوح خریداری نکنید. دقت بفرمایید که دلیلی هم ندارد شما در سطوح افزایش عرضه و در روند نزولی (فلش قرمز)خرید کنید.
چهارم - اگر در سطوح سبز مذکور یا نزدیک به آنها خرید کرده باشید هم اکنون باید در سود بسیار بالایی باشید.

امیدوارم توانسته باشم کمکی کرده باشم.

پایدار باشید.
تصاویر پیوست شده
نوع فایل: jpg sh.jpg (88.9 کیلو بایت, 134 نمایش)

The selective elimiNATION
of prominent rival figures
شمشیری آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر از شمشیری بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند: