نمایش پست تنها
قدیمی 08-03-2012, 01:40 PM   #17
فرزاد

فرزاد's Avatar

تشکرها: 31,035
در 4,953 پست 27,251 بار تشکر شده
Points: 57,674, Level: 100 Points: 57,674, Level: 100 Points: 57,674, Level: 100
Activity: 99%
Activity: 99% Activity: 99% Activity: 99%
پیش فرض پاسخ : هومئوپاتی، تجارب و شناخت من و شما

پرسشگر عزیز
به مقتضای رشته تحصیلیم و مطالعاتی که در علم ایمونولوژی دارم به موضوع هومئوپاتی بسیار علاقمند شدم و تشنه یادگیری هستم.
آنچه تاکنون از هومئوپاتی استنباط کرده ام اینکه: به مرور و بصورت کاملا هدفمند, بیماران را در معرض آنتی ژنهایی قرار میدهند و بقیه روند درمان را به سیستم پیچیده ایمنی می سپارند تا رفته رفته به طرق مستقیم و غیر مستقیم ریشه بیماری را از میان بردارد.
قرابت و اشتراک مقوله هومئوپاتی با موضوع واکسنها , عمدتا در حوزه" تولید و تاثیرات آنتی بادیها)وتقریبا در حیطه سرولوژی محدود میشود.حال آنکه توانایی ها و قابلیتهای سیستم ایمنی بسیار بسیارفراتر از این است چراکه سیستم ایمنی تقریبا قادر است برتمامی ارگانها تاثیر بگذارد ازجمله سیستم اعصاب مرکزی , غدد رون ریز و برون ریز و سیستم هورمونی, ارگانهای خونساز(از stemcellها تا آخر),سیستم لنف, دستگاه گوارش و متابولیزم و همچنین سیستم ایمنی در " ارتباط تنگاتنگ مابین تمامی این ارگانها" تاثیر گذار است.

بنابراین خواهش میکنم که اگر مقدور است به حاشیه هایی مثل مقوله واکسن ها ورود نکنیم و به اصل مطلب بپردازیم.
پ ن : نتیجه " اقدام درمانی" مهم است و اینکه بتوان علت و معلول ها را تئوریزه کرد و یا نه, بحث دیگری است.
فرزاد آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر از فرزاد بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند: