نمایش پست تنها
قدیمی 08-02-2012, 05:46 PM   #1
پرسشگر

تشکرها: 11,370
در 2,422 پست 17,069 بار تشکر شده
Points: 25,312, Level: 95 Points: 25,312, Level: 95 Points: 25,312, Level: 95
Activity: 57%
Activity: 57% Activity: 57% Activity: 57%
پیش فرض هومئوپاتی، تجارب و شناخت من و شما

با عرض سلام خدمت همفرومی های گرامی
ار مدت ها پیش درصدد بودم تاپیکی را به هومئوپاتی اختصاص دهم و تجربیات 20 ساله خودم را با این روش درمانی در اختیار شما بگذارم.
در این رابطه تا کنون کم کاری کرده ام چرا که اگر شناخت این پزشکی بتواند یک عضو از اعضای خانواده فروم را معالجه کند امر خیر است.
موضوع را در قسمت ترجمه گذاشته ام چون به مقالات و تحقیقاتی رجوع خواهم کرد که از منابع غیر فارسی است و امیدوارم در چندین پست بتوانم بخش هایی از نتایج را ترجمه کنم.
بدیهی است از تجربیات و اطلاعات همه دوستان نیز استقبال می کنم با این خواهش که اگر منابع فارسی هستند به گذاشتن لینک اکتفا کنند.
برای شروع این مبحث، شما را به ویکیپدیا فارسی رجوع می دهم و تعریفی که از هومئوپاتی می کند :
نقل قول:
هومئوپاتی، (همیوپاتی یا هومیوپاتی) یا همسان‌درمانی. بنا به ادعای طرفداران آن، هومیوپاتی یک روش درمانی است که باتحریک سیستم ایمنی بیمار با داروهای هومئوپاتی، فرد را به سمت بهبودی سوق می‌دهد[نیازمند منبع]. بر پایه اصول نخستین هومیوپاتی هر ماده‌ای که دربدن تندرست یکسری نشانه‌های بیماری ایجاد کند درصورت تجویز به فرد بیمار باهمان علایم بیماری وی را درمان خواهدکرد، البته به شرط آنکه نشانه‌های موجود در بیمار و نشانه‌هایی که آن ماده دارویی می‌تواند ایجاد کند، تا حد ممکن همانند باشد. خصوصیات روحی و عصبی جایگاه ویژه‌ای در درمان هومیوپاتی دارد. اگرچه بیمار تنها برای یک درد جسمی به پزشک هومیوپات مراجعه کرده‌است، ولی باید واقعیت‌های روحی، عاطفی و عصبی خود را با پزشک درمیان بگذارد. مبلغین این روش چنین اظهار می‌کنند که هر بیماری که نیروی حیاتی وی از میان نرفته باشد می‌تواند از هومیوپاتی انتظار بهبود داشته باشد. با نگرش به اینکه هومیوپاتی با تحریک سیستم ایمنی بدن عمل می‌کند، چنانچه این سیستم و ساختار بدن دچار نابودی برگشت ناپذیر شود امید به بهبود کاهش می‌یابد. هومیوپاتی یعنی همانند بیماری و به تعبیری دیگر درمان با همانند، یا درمان بدست عامل همانند بیماری است. مهم‌ترین ویژگی این روش درمانی نگرش کلی به انسان‌ها از دید جسمی، روانی و احساسی است.
و در جمله آخر این پاراگراف طولانی و نه چندان بی طرف چنین آمده است:
نقل قول:
با این حال مجموعه تحقیقات علمی اثری فراتر از شبه داروها را برای داروهای هومئوپاتی قائل نشده‌اند
خیال دارم با برهان و نتایج تحقیقات جدی و رسمی مثل National Cancer Institute at the National Institutes of Health موئسسه ملی مبارزه با سرطان آمریکا، جمله آخر را به چالش بکشم.
با آرزوی سلامتی برای همه
پرسشگر آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
16 کاربر از پرسشگر بخاطر ارسال این پست تشکر کرده اند: