فوروم ایران آمریکا

فوروم ایران آمریکا (http://www.iranamerica.com/forum/index.php)
-   بخش نظرسنجی (http://www.iranamerica.com/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   چه چیزی رو نمیشه با پول خرید؟ (http://www.iranamerica.com/forum/showthread.php?t=27025)

باران 09-19-2011 12:13 PM

چه چیزی رو نمیشه با پول خرید؟

http://www.shereno.com/image.php?op=...ZXIuanBn&w=250

چه چیزی درین دنیا هست،که نمیشه با پول خرید؟ پاسخ هاتون چه بی پول باشید و چه پول دار و چه پول دوست،برای من قابل احترامه،پس صداقت داشته باشید...به دنیا و آدم های امروزی هم خوب نگاه کنید .

ایران شهر 09-19-2011 01:20 PM

پاسخ : چه چیزی رو نمیشه با پول خرید؟

1 فایل پیوست
http://web.iranamerica.com/forum/att...1&d=1316422673
محبت
شاید بشه با پول بیشترش کرد اما پول میتونه در اون نقش ناچیزی داشته باشه
مثل تشکر و سپاس گذاری
قدر شناسی و ...

مرجان 09-19-2011 01:26 PM

سلام
فريماه عزيز
بايد بگم كه به نظر من تقريبا همه چيز رو مي شه با پول خريد.....من اين موضوع رو خيلي خيلي دير فهميدم ( تقريبا دوساله كه من متوجه اين مطلب شدم) تا قبل از اون درباره پول و خوشبختي و ماديات و عشق و معنويات يك نگاه رويايي و غير واقعي داشتم ...نگاهي كه هنوز هم در درون قلبم همون طور بكر و دست نخورده باقي مونده...اما در واقعيت دنيا طور ديگه ايه... اينا چيزهايي است كه من ديدم...لمس كردم ...و با تخيلات و روياها و كتابها و اون مدينه فاضله اي كه هميشه آدم دنبالش مي گرده و معمولا هم پيدا نمي كنه خيلي خيلي فرق داره ......وقتي پول داري...به خصوص اگر خيلي خيلي پول دار باشي...اون وقت مي توني احترام، توجه، ملاطفت، مهرباني، عشق، سلامتي، عزت و احترام را با پول بخري...يعني دقيقا چيزهايي كه در حالت عادي ارزش مادي براشون متصور نيست ولي همين ها به موقعش چنان مقدار و ارزش قابل شمردن پيدا مي كنند كه آدم مبهوت ميشه.......تو حتي مي توني با پول بهشت رو هم بخري...اگر پول داشته باشي سعي كمي لازم داري تا آدم خوبي باشي...تو با پول آدم خوبي هستي...چون نيازي نداري براي ادامه زندگي...براي داشتن غذا...براي داشتن يك كار پيزوري ...دروغ بگي...خيانت كني.... براي اين كه بتوني بالاتر بري...نياز نداري كه بقيه رو خراب كني ...لازم نيست كه به زنت خيانت كني...پول داري و مي توني خيلي خيلي شرعي و حلال سه يا چهار زن داشته باشي ...و تمام اينا در عين راستي و درستيه....پس تو مي توني بهشت رو هم داشته باشي...با پول...پول زياد...اما ...آدم بي پول خيلي بايد زحمت بكشه تا آدم خوبي باشه.....اون تو زندگي به خيلي چيزا نياز داره...تا فقط بتونه زندگي كنه...تا شرايط معمولي معمولي براي خانواده اش فراهم كنه...تا غذاي كافي داشته باشه...تا با نفسش مبارزه كنه تا بتونه خيانت نكنه...دزدي نكنه...دروغ نگه... ..
دوست عزيز من...ميبيني كه با پول خيلي چيزا رو ميشه خريد...و تقريبا همه چيز رو
اين آخري رو به عنوان يك نظر تلخ مي گم: تو با پول حتي مي توني نمازهايي كه نخوندي و روزه هايي كه نگرفتي و پسر بزرگت بعد از مر گت تنبلي كرده و برات به جا نياورده، همه اش رو يك جا بخري ...يعني پولش رو بدي و برات تازه ي تازه ...از اول بخونند

dream 09-19-2011 01:35 PM

متاسفانه ، هرچی فکر کردم دیدم هیچ چیزی تو این دنیا وجود نداره که بشه فعل « بدست اوردن » را برایش صرف کرد و پول در ان نقشی نداشته باشد

namira 09-19-2011 01:51 PM

دسته اول كه فروختني هستند و ما باهاشون كاري نداريم!
راجع به دسته دوم نميشه كلي نظر داد
خيلي نسبي هست و مهمتر از نسبي بودن "زمان" خريد و فروش هست
گاهي يه چيزي رو به همه دنيا نميدي و حاضري براش جون بدي اما چند وقت بعد به پشيزي ميفروشيش!
مثل اعتقاد!
مثل عشق تازه يافته !
مثل تعصب!
مثل . . . .
- شما فكر ميكني يه جوون كله شق عاشق (فرض كنيد خواهرزاده من) چقدر حاضر بگيره تا دست از عشقش برداره ؟ الان كه به هيچ قيمتي حاضر نشد اما شش ماه ديگه . . .نميدونم!
و اما دسته آخر كه فروختني نيستن!
يكي از مادراي فروم بياد بگه زندگي بچه ش چند!؟
مثال زياده
حوصله كم
پايدار باشيد

فرزاد 09-19-2011 02:16 PM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط namira (پست 101410)
دسته اول كه فروختني هستند و ما باهاشون كاري نداريم!
راجع به دسته دوم نميشه كلي نظر داد
خيلي نسبي هست و مهمتر از نسبي بودن "زمان" خريد و فروش هست
گاهي يه چيزي رو به همه دنيا نميدي و حاضري براش جون بدي اما چند وقت بعد به پشيزي ميفروشيش!
مثل اعتقاد!
مثل عشق تازه يافته !
مثل تعصب!
مثل . . . .
- شما فكر ميكني يه جوون كله شق عاشق (فرض كنيد خواهرزاده من) چقدر حاضر بگيره تا دست از عشقش برداره ؟ الان كه به هيچ قيمتي حاضر نشد اما شش ماه ديگه . . .نميدونم!
و اما دسته آخر كه فروختني نيستن!
يكي از مادراي فروم بياد بگه زندگي بچه ش چند!؟
مثال زياده
حوصله كم
پايدار باشيد

نامیرا جان
موضوع خریدن است نه فروختن

namira 09-19-2011 02:26 PM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط فرزاد (پست 101414)
نامیرا جان
موضوع خریدن است نه فروختن

فرزاد جان من هم دقيقا به همين موضوع فكر كردم
پشت اتاق آي سي يو نميتوني براي "خريد" سلامتي عزيزت قيمت بذاري
بهترين دكتر بهترين امكانات ببشترين هزينه . . . . .
من كه حاضر بودم همه دنيا رو بدم
اما سلامتي در اون زمان خريدني نبود
خيلي چيزا رو ميشه خريد اما نه همه چيز رو

پي نوشت : هر فروشنده ايي يك خريدار هم در مقابلش داره فرزاد جان

فابیان 09-19-2011 02:53 PM

خیلی چیزها رو نمیشه با پول خرید حتی بعضی چیز های مفت را هم نمیشه با پول خرید. ولی شاید تعجب کنید چیز هائی را که میشه با پول خرید. منجمله چیز هائیکه فروشی نیستند. مشکل واحد معامله است . احساسات کیلوئی چنده و اعتقادات متری چند؟ صداقت به قیراط .عشق به ساعت.
من خریدارم و فکر کنم هر چی ندارم بخرم . کو فروشنده؟

Armin 09-19-2011 05:01 PM

عمر طولانی و سلامتی!
البته ممکنه بگین اینم میشه خرید ولی من موافق نیستم. شما فقط می تونید کیفیتشو با پول بالا ببرید.

حاجی جفرسون 09-19-2011 05:15 PM

در همه جای دنیا حتی خدا را با پول می خرند ولی آنچه واقعیت است اینست که با پول فقط می توان تظاهر و ریا را خرید.هر چیزی هم می توان در این زیر مجموعه تظاهر و ریا قرار داد.از سواد و عقل و فهم تا شعور و فرهنگ و اداب شهروندی و صد البته همگی به تظاهر و دروغ و ریا.با پولی خیلی خوب می توان دروغ خرید.دروغهایی از جنس ادعای مبارزه با فساد و پاکترین دولت ها را هم می توان با پول خرید.حال هر چیزی را عقل حکم می کند در این زیر مجموعه نیست را نمی توان با پول خرید و آن چشم بصیرت است.

شمشیری 09-19-2011 06:21 PM

چه چیزی رو..؟

به پندار من احساس خوبی را که انسان از "نداشتن چیزی برای باخت" بدست میاره. یک حس آزادی که با هیچ ثروتی نمی توان به اون دست یافت.

می گویند شاهزاده ای نزد مولوی رفته و از او می خواهد که او را به شاگردی بپذیرد. مولوی شرطی برای او می گذارد:
"این شکمبه های گوسفند را روی سرت بگیر و در بازار شهر راه برو."

شاهزاده از ربط این کار می پرسد که مولوی تنها انجام آن را می خواهد. پس او شکمبه ها را بر سر می گیرد و در بازار شهر براه می افتد و پس از گشتن در بازار دوباره به نزد مولوی باز می گردد. مولوی از او می خواهد که این کار را تکرار کند! آن اندازه این کار را انجام می دهد که دیگر همه ی صورت و پوشاکش آغشته به آلودگی و بوی بد شده است. آنگاه مولوی از او می پرسد:

"اکنون برو و بپژوه که چند نفر از بازاریان و مردم تو را بیاد می آورند؟"

شاهزاده با شگفتی در می یابد که هیچ کس او را ندیده است! پس مولوی به او می گوید آموزه ای را که می خواستی از شاگردی نزد من بیاموزی خود آموختی. "برو که بال پرواز را خود یافتی".

نمی دانم این داستان چه اندازه درست است (باید از دبیر ادبیات دبیرستانمان پرسید) اما چکیده اینکه بسیاری از ما انسانها دوست داریم بال پروازمان را با دستان خودمان ببندیم و قفل محکمی از جنس "حفظ آبرو" یا "اعتبار" به آن بزنیم. برخی می پنداریم که رسیدن به پول و جایگاه اجتماعی می تواند اندیشه ی ما را آزاد کند. وانگهی نمی دانیم که با اندیشه ی آزاد است که می توان به همه ی اینها دست یافت و در همین حال چیزهای مهم تر را از دست نداد. باید پر بگشاییم و زنجیر "خوددوستی" و "آبرو پرستی" را بشکنیم چون آنگاه است که توانگری و جایگاه خودبخود و از راه درستش به سوی ما خواهند آمد. تعریف دیگران از ما و چاپلوسی آنها (که در جامعه ی ایرانی بسیار ریشه دار هم هست) نه تنها به سود ما نبوده و نمایشگر دوستی آنها به ما نیست، بلکه نابودگر و ویرانگر گوهر درونی ماست. برای همین هم هست که می گویند زمانی که کسی از تو چاپلوسی کرد یا تو را بیهوده تعریف، جای اینکه از او سپاس گزاری کنی به او دشنام بده و او را از خودت بران! چون او هستی انسانی تو را هدف گرفته است.

خوابزده 09-20-2011 10:04 AM

دوست رو میشه با پول خرید اما دلنگرانی ها و صداقتش رو نمیشه
همسر رو میشه با پول خرید ولی عشقش رو نمیشه
میشه با پول مردم رو وادار به دیدن خودت کنی اما نگاه صمیمانه و محبت آمیزشون رو نمیشه
میشه با پول تمام زمینهای دنیا رو خرید ولی روح هستی رو نمیشه
میشه با پول هواپیما ، موشک یا شاتل فضایی خرید اما جاذبه رو نمیشه
میشه با پول دین و دیندار رو خرید اما خدا رو نمیشه
میشه با پول قانون اول نیوتن رو خرید اما قانون سوم رو نمیشه
میشه با پول قیافه رو عالی کرد اما دل رو نمیشه

باران 09-20-2011 10:11 AM

ایرانشهر عزیز محبت و دوستداشتن را به عینه دیدم با پول - حتی تشکر وقدردانی را - خریدند. البته محبت شما را می توان با همان سادگی و زیبایی گل ارج نهاد.

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...ULBy9Hv-4FTDvX

سلام مرجان عزیزم
درست می فرمایید در این دنیایی که ما زندگی می کنیم و تجربه کرده ایم آنهم از نوع ایرانی همین است که می بینیم . ولی دوست نازنینم همه اینها را با پول خریده اند و می خرند و خواهند خرید ؛ اما عمر و جوانی و سلامتی و عزیزانی که می روند را چی ؟

دریم عزیز وقتی با تمام عشق و خلوص زندگی می کنی ولی نمی توانی زمانی را برای خود بخری در حقیقت بدست آوری و یا لحظه ای متوقفش کنی می رود و تو را هم با خود می برد حال اگر پولدارتر از شما هم در این عالم باشد .

نامیرا عزیز خود شاهد بودم که مادری فرزند خود را به چوبه دارِ - به خیال خود - عدالت سپرد .
بله درسته وقتی مادرم در آغوشم به کما رفتند هر چه فریاد زدم هیچ چیز و هیچکس و هر تخصصی در بهترین بیمارستانها نتوانست ایشان را به زندگی برگرداند .

فابیان عزیز الان خانمی حدود 48 ساله در لابی هتل کنارم نشسته از او همین سؤال را پرسیدم کفت : انسانیت و دلیلی که برایش آورد : " شاید به ظاهر همه چیز را بشود با پول خرید ولی انسانیت از درون می پوسد ... ( و چند دقیقه ای در مورد ش توضیح داد .)

جفرسون عزیز اگر چشم بصیرت باشد که انسان فقط با خدا معامله می کرد . پس آنهم به نوعی بر سرسفره ی ریا و نفاق خرید و فروش می شود .

موافقم آرمین عزیز

شمشیری عزیز عمر انسان تنها سرمایه ای ست که برای باختن داریم و نباید وارد قمار بدی شد که ناجور بازنده ایم .

Seyed Zia 09-21-2011 04:27 PM

به دوستان عزیز این تالار سلام عرض می کنم
خیلی بحث جالبی را شروع کردین.
من شخصا فکر می کنم که با پول میشه همه چیز را خرید یا تامین کرد. خوشحالی، زندگی، راحتی، عشق و سلامتی و هم چیز در میان اش.
بدون پول مگه میشه خانه خرید یا زن بگیری؟
بدون پول چه جوری می خواهی بچه هایت بزرگ کنی و به دانشگا بفرستی ؟
بدون پول چه جوری می توانید زندگی راحتی داشته باشید؟
بدون پول میشه زندگی مفصلی داشت باشید یا رویاهای خود کسب کنید؟
به هر حال، پول لازمه زندگی بهتری است. ما مردم مادی هستیم و این دنیای مادی است. چکار میشود کرد؟
بدینسان، پاسخ من اين است كه بدون پول نمیشه هیج چیزی را خرید.

باران 09-21-2011 07:44 PM

با دوستی در این باره گفتگویی کوتاه داشتم ایشان بر این عقیده بودند که تنها " آبرو "را نمی شود با پول خرید .

ali110 09-21-2011 09:27 PM

آن نشنیدید که یک قطره اشک
صبحدم از چشم یتیمی چکید
برد بسی رنج نشیب وفراز
گاه در افتاد وزمانی دوید
گاه درخشید وگهی تیره ماند
گاه نهان شد وگهی شد پدید
عاقبت افتاد به دامان خاک
سرخ نگینی به سر راه دید
گفت:که ای؟پیشه ونام تو چیست
گفت:مرا با توچه گفت وشنید
من گهر ناب وتو یک قطره آب
من ز ازل پاک وتو پست وپلید
دوست نگردند فقیر وغنی
یار نباشند شقی وسعید
اشک بخندید که رخ بر متاب
بی سبب از خلق نباید رمید
داد به هر یک هنر وپرتوی
که در او گوهر واشک آفرید
من گهر روشن گنج دلم
فارقم از زحمت قفل وکلید
پرده نشین بودم از این پیشتر
دور جهان،پرده زکارم کشید
برد مرا باد حوادث نوا
داد تو راپیک سعادت نوید
من سفر دیده زدل کرده ام
کس نتوانست چنین ره برید
آتش آهیم،چنین آب کرد
آب شنیدید کز آتش جهید
من به نظرقطره،به معنی یمم
دیده زموجم نتواند رهید
همنفسم گشت شبی آرزو
همسفرم بود صباحی امید
تیرگی ملک تنم رنجه کرد
رنگم از آن روی ،بدینسان پرید
تاب من ،از تاب تو افزونتر است
گر چه تو سرخی بنظر،من سپید
چهره من از چهره جان یافت رنگ
نور من، ازروشنی دل رسید
نکته در اینجاست که مارا فروخت
گوهری دهر وشما را خرید

کاش قضایم چو تو برمیفراشت
کاش سپهرم چو تو برمی گزید

ali110 09-21-2011 09:29 PM

پول لزوما خوشبختی نمی آورد ولی فقر حتما نکبت ببار می اورد

farzin 09-22-2011 05:13 PM

خیلی چیزارو میشه خرید. حتا آبرو عشق سلیقه... . بنظر من آسودگی وجدان رو محاله کسی بتونه با پول بخره.
مرسی فریماجون سوژه ی خوبی بود:-)

santadela 09-22-2011 08:20 PM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط farimah (پست 101391)
http://www.shereno.com/image.php?op=...ZXIuanBn&w=250

چه چیزی درین دنیا هست،که نمیشه با پول خرید؟ پاسخ هاتون چه بی پول باشید و چه پول دار و چه پول دوست،برای من قابل احترامه،پس صداقت داشته باشید...به دنیا و آدم های امروزی هم خوب نگاه کنید .

نمیدونم با پول میشه چه کارایی کرد ولی مادر بزرگ خدا بیامرزم همیشه این ضرب المثل رو میگفت(((( پول داشته باش, سر سبیل شاه ناقاره بزن)))).....قدیمی ها یه جاهایی راست میگفتن

Seyed Zia 09-26-2011 11:04 PM

بله علی جان با شما موافقم. پول لزوما خوشبختی نمی آورد. کاربرد پول این است که خواست و نیازهای زندگی را تامین کند که فرصت خوشبتی به دست آورد. اگر فقیر یا همیشه نگران وضع مالیت باشید، قطعا خوشبخت نمی شوید

در ضمن، اخیرا در مورد دید و تفکر بوداییها مربوط به دنیای مادی می خواندم. آنها کاملا دید متفاوتی براین دنیا دارند و اساسا مادی نیست. گرچه مفهوم جالبی است هنوز قانع به دیدشان نشده ام چون فکر میکنم سروت امکان خوشبختی می دهد نه عدم اش.در نتیجه، پول و خوشبختی یه ارطبات لاینفکی دارد که نمی شود نادیده گرفه

فابیان 09-27-2011 01:45 PM

از اونجائیکه ما یعنی من و امثال من به لذت معتادیم و غالب لذات را میتوان و برخی فقط با پول میتوان بدست آورد خوشبختی که جمع لذات باشد بی مایه ممکن نیست . ولی بد بختی و بد شانسی و غم و اندوه و نبود را کسی خریدار نیست و مفت و مجانی از در و دیوار میبارد . نه فقط قابل خرید نیست بلکه هزینه میکنی تا تصاحب نکنی. بهر حال شکست رو با پول نمیشه خرید. حالا میخواد عشقی باشه یا ورزشی یا...
لبخند مفته ولی با پول نمیشه خرید .
الخ

ali110 09-27-2011 03:45 PM

سلام دوستان اين متن را خيلي جدي نگيريد !
از خوب و بد ثروت كه بگذريم بايستي اذعان داشت داشتن ثروت براي مردان مانند زيبائي براي زنان ميباشد.
مرد فقير بسياري از گزينه هاي مطلوب و مد نظر خود در صف جنس مخالف را از دست ميدهد و زن نازيبا نيز طبعا بسياري از گزينه هاي مطلوب خود را در صف مذكرين !! مردان فقير بعضا بدنبال كسب قدرت مي روند و زنان نا زيبا با بالابردن تحصيلات و بعضي هنرهاي زنانه خود را ارتقاء مي دهند !
ثروت زياد بعضا مرد را به لاابلايگري مي كشاند خصوصا اگر از نوع يك شبه باشد !! و زنان بسيار زيبا بعضا جزه عشوه هاي فتنه انگيز چيز مشغوليت ديگري ندارند.

azadeh90 10-06-2011 12:35 PM

لبخند.آرامش.عشق.وفاداری.امن یت هیچکدوم رو نمیشه با پول خرید امیدوارم خدا همه اینارو به دوستای فوروم و اندوولس لاو عزیزم هدیه بده کسی که همه اینارو به من هدیه داده خودش هدیه خداست....

Nezam 10-06-2011 12:56 PM

نقل قول:

نوشته اصلی توسط azadeh90 (پست 102944)
لبخند.آرامش.عشق.وفاداری.امن یت هیچکدوم رو نمیشه با پول خرید امیدوارم خدا همه اینارو به دوستای فوروم و اندوولس لاو عزیزم هدیه بده کسی که همه اینارو به من هدیه داده خودش هدیه خداست....

مبارک باشه. بالاخره Endless love عزیز به مراد دلش رسید؟ همینه اینروزها کمتر اینجا میاد! تبریک ما رو بهش برسونید.
احد کجایی که ...

shahpar 10-06-2011 01:05 PM

امنیت خاطر

ساعت جاری 09:37 PM با تنظیم GMT +4.5 می باشد.